Urfa Haberleri, Urfa Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Halk Bankası’ndan MÜSİAD’a ziyaret

Ziyarette bölge işadamları ve esnafın bankalar ile ilgili sorunları ve bu sorunların nasıl çözülebileceğine ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu. MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı İsmail Özşanlı, bölge ve Diyarbakır’da kredi faizlerinin batı bölgeleri ile illeri nazaran 2 puan yüksek olması nedeniyle işadamları ve esnafın mağdur olduğunu belirterek, bankaların bu tutumunun yanlış olduğunu söyledi. Özşanlı, “İlimizdeki ve bölgemizdeki banka eksperlerinin gayrimenkul arsalar ve işyerlerinin değerlerinin yüzde 30-40 eksik çıkartıyorlar. Bu da kredi kullanacak işadamları, esnaf ve vatandaşın yanı sıra bankaların mağdur olmasına sebep oluyor. Bu minvalde bankalar ve vatandaş karşı karşıya geliyor. Halk Bankası önceki yıllara nazaran yenilenerek gelişti. Özelikle imalat sektörü ve imalatçılara verdiği destekler takdire şayan” dedi.

Halk Bankası Diyarbakır Bölge Müdürü Deniz Yıldırım ise, Özşanlı’nın tespitlerinin doğru olduğunu belirterek, bu ve benzeri talep ve önerileri gözden geçirdiklerini ve bir an önce hayatta geçirmeye çalıştıklarını söyledi.

Bir önceki yazımız olan HDP binasının açılışında yasa dışı slogana polis engeli başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri