Urfa Haberleri, Urfa Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Diyarbakır’da hukukçular yeni anayasa değişikliğini anlattı

Türkiye Hukuk Platformunca Kayapınar Belediyesi Ciğerxun Kültür Merkezi’nde, “Hukukçular referandumu anlatıyor” konulu konferans düzenlendi. Konferansa bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, AK Parti İl Teşkilatı yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Moderatörlüğünü Avukat Mehmet Şirin Yıldız’ın yaptığı konferansa İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah İslamoğlu, Avukat İsmail Say ile Avukat Ömer Serdar Kaplan konuşmacı olarak katıldı.

“Kafalardaki soru işaretlerini gidermek için geldik”

16 Nisan tarihinde yapılacak olan referandum öncesi insanların kafalarındaki soru işaretlerini gidermek için geldiklerini belirten Yrd. Doç. Dr. Abdullah İslamoğlu, “Yeni anayasa değişikliği neler getiriyor bunları izah etmeye çalışacağız. Bunu hukuki bir çerçevede yapmaya çalışacağız. Bu anayasa paketi neler getiriyor, neleri değiştiriyor. Yeni gelecek Cumhurbaşkanı sisteminin temel özellikleri nelerdir. Ülkeye neler kazandıracak, bunlar üzerinde durduk” dedi.

Bir önceki yazımız olan Barış ortaokuluna yeni Z Kütüphane başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri