Urfa Haberleri, Urfa Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Dicle’de dağıtım şebekesinin yüzde 12’si yeraltına alındı

Enerji şirketi, yeraltı şebeke oranının artması ile birlikte bu konudaki eğitimli personel sayısını da artırdı.

Dicle Elektrik Dağıtım İşletme Bakım ve Onarım Müdürü Ahmet Seçkin Türk, sorumluluk bölgelerinde bulunan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta 61 bin 926 kilometreyi bulan dağıtım şebekelerinin 7 bin 513 kilometresinin yeraltına alındığını söyledi. Bunun da toplam dağıtım şebekesinin yüzde 12’sini oluşturduğuna dikkat çeken Türk, “Dağıtım şebekesinin hızlı bir şekilde yer altına alınması ile birlikte bu alanda eğitimli eleman ihtiyacı doğmaya başladı. Bunun üzerine kablo ek yapımı ve kablo başlığı gibi hususlarda 280 saha çalışanımıza uygulamalı olarak eğitimler verdik. Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin’de gerçekleştirdiğimiz ve 3 gün devam eden uygulamalı eğitimlere bölge genelinde görev yapan saha çalışanlarımız katıldı” dedi.

Türk, Dicle Elektrik Dağıtım’ın EPDK’nın, Elektrik Dağıtımı ve Perakende Satışına İlişkin Hizmet Kalitesi Yönetmeliği doğrultusunda sayıları 1,5 milyonu bulan müşterilerine kesintisiz enerji verilmesi ve yaşanan kesintilerin en kısa sürede giderilmesi için bu eğitimlere önem verdiğini de kaydetti.

Bir önceki yazımız olan Kanser tedavisinde yeni yöntem ’immünoterapi’ başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri