Urfa Haberleri, Urfa Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Başkan Özel iftarı askerlerle karakolda açtı

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Mehmet Özel, Ramazan ayında Mehmetçiği unutmadı. Yenişehir İlçe Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen iftar programına katılan Başkan Özel, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Uslu ve karakol komutanı Jandarma Başçavuş Abdulkerim Bulut tarafından karşılandı. Ardından iftar için hazırlanan alana geçildi. İftarın açılmasının ardından Başkan Özel, karakolda vatani görevini icra eden Mehmetçiğin arasına oturdu. Tek tek askerlerle ilgilenen Başkan Özel, bir süre sohbet ettikten sonra başından geçen anıları paylaştı.

İftar sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Özel, Ramazan ayı boyunca bir dizi planlama yaptıklarını ve ilk olarak da Mehmetçikle birlikte iftarda bir araya geldiklerini ifade etti. Ramazan ayının bereket ayı olduğunu belirten Başkan Özel, “İnsanların gün boyu oruç tuttuktan sonra nimetlerle şereflendiği bir ay. Biz de bu ay kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarımızın mensuplarıyla, vatandaşlarımızla, muhtarlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle yemekler planladık. Bu kapsamda da ilk olarak İlçe Jandarma Komutanlığımızda Mehmetçiğimiz ve polis memurlarımızla birlikte bir iftar yaptık. Bu iftarımıza hem emniyet mensupları arkadaşlarımız hem de jandarma mensubu arkadaşlarımız katıldılar. Güzel bir iftar yemeğiyle birlikte iftarımızı da yapmış olduk. Tabi çeşitli memleketlerden gelen erlerimiz var. Bir de muvazzaf askerlerimiz var. Onlarla birlikte bu akşam iftarımızı İlçe Jandarma Komutanlığımızda yapmış olduk” dedi.

“Hayırlı ve bereketli geçmesini diliyorum”

Ramazan münasebetiyle sosyal yardımları arttırdıklarını kaydeden Başkan Özel, şunları kaydetti:

“Hem kaymakamlık hem de belediye başkanlığı olarak 2 bin 500 ailemize gıda paketi yardımında bulunduk. Aynı zamanda evde bakım hizmetleri çerçevesinde evlerine hizmet götürdüğümüz ailelerin iftar ve sahur giderlerini de karşılıyoruz. Bunun dışında çeşitli gruplarla ve çeşitli meslek gruplarıyla da bir araya gelerek iftarlar yapıyoruz. Bunun dışında bin kişiye evde sıcak yemek ikramında bulunuyoruz. Bu tarz faaliyetlerimiz devam ediyor. Her şey Ramazan’ın daha hayırlı ve bereketli bir şekilde geçirilmesi için. Diyarbakırlı hemşerilerimizin Ramazan ayını tebrik ediyoruz. Bu Ramazan’ın vatanımız, milletimize, devletimize hayırlı olmasını diliyoruz.”

Yapılan duaların ardından Başkan Özel, karakolda bulunan askerlere başarılar dileyerek ayrıldı.

Bir önceki yazımız olan MÜSİAD’dan Başkan Atilla’ya ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri