Urfa Haberleri, Urfa Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Başkan Karamehmetoğlu: “Cumhurbaşkanı’nın konuşmaları güven veriyor”

Halk belediyelerin çukur, hendek siyasetinden, terörden isyan etmiş durumda. Diyarbakır’da güçlü bir ‘Evet’ çıkacağına inanıyorum dedi.

Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır ziyareti ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının halka güven verdiğini belirten Karamehmetoğlu, Cumhurbaşkanı’nın konuşmaları güven veriyor. Halk da ölümüne güveniyor. Halk belediyelerin çukur, hendek siyasetinden, terörden isyan etmiş durumda. Diyarbakır halkının sağduyusuna güveniyorum. Çermik halkı duruşuyla Cumhurbaşkanı’nın yanındadır. Diyarbakır’da güçlü bir ‘Evet’ çıkacağına inanıyorum. Kandil’e, Hollanda’ya, Almanya’ya, PKK’ya iyi bir mesaj verileceğine inanıyoruz. Çermik’te ‘Evet’ hedefimiz yüzde 70. Esnafımız, muhtarlarımız, ilçe teşkilatımız, kaymakamımızla beraber Cumhurbaşkanımızın yanındayız, ülkemizin yanındayız diye konuştu.

Belediyeler çözümsüzlük yeri değil

Belediyelerin çözümsüzlük yeri olmadığını ifade eden Karamehmetoğlu, Belediyeler çözüm üreten yerlerdir. Makamlar, koltuklar gelip geçicidir. Yeter ki biz vicdanen rahat olalım. Bu makam, bu koltuk hiçbir zaman umurumuzda değil. Kalıcı hizmet peşindeyiz. Çermik halkı hizmetin en iyisine layıktır. 33 dönüm bir çöp alanımız vardı. Onu kaldırdık. Mesire alanı, basketbol sahası, kafeteryalar, oturma yerleri yapacağız. O alan Gelincik Dağı’na, Sinek Çayı’na, Dravşaya bakıyor. Vatandaşımıza en iyi hizmeti vereceğiz. Değişik projelerimiz de devam ediyor. Şu terör belasından kurtulmamız lazım. Bu zihniyet hiçbir zaman bu ülkenin gelişmesini istemedi ifadelerindi kaydetti.

Çermik kaplıcaları dünyada ikinci

Çermik’te bulunan kaplıcaların tescilli ve dünyada ikinci olduğunu aktaran Karamehmetoğlu, şunları söyledi:

Yüzde 51 mineral var ve kadın doğum, stres, romatizma, kireçlenme ve benzeri rahatsızlıklara şifadır. Tesis konusunda eksiğimiz var. Mevcut tesisimiz için projeler hazırlandı. Kaymakamımızla beraber GAP idaresine sunacağız. Bakanlarımız, milletvekillerimiz bu konuda desteklerini esirgemiyorlar. Çermik bir turizm ilçesi olduğu için kaplıcalarımızı iyi değerlendirmemiz lazım. Çermik hak ettiği yerde değil. Tesisler ve çevre düzenlememiz eksik. Projelerimizle beraber bunları en kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Çermik’in kalkınması için de işadamlarımıza sesleniyoruz. Çermik sakin ve huzurlu bir ilçedir. Güneydoğu’nun Paris’idir. Özellikle Çermikli işadamlarımıza sesleniyorum. İlçeye yatırım yapsınlar. Kaplıcalar bölgesi turizm alanıdır. Termal turizm konusunda her konuda kendilerine destek olacağız. Belediye olarak ne imkanımız varsa kendilerine destek olacağız. İlçemize hep beraber sahip çıkalım, kalkındıralım. Burada sinek çayımız var. Şelalelerimiz var. Yazın vatandaşlarımız pikniğe geliyor. Çermik ilçemiz tarihi bir yerdir.

Bir önceki yazımız olan ÇATOM, Çermikli kadınların umudu oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri