Urfa Haberleri, Urfa Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Başkan Atilla, Türkiye’nin en büyük meslek edindirme kampüsünü gezdi

Kalifiyeli eleman yetiştirilmesinin önemine dikkat çeken Başkan Atilla, Belediye olarak mesleki eğitimin gelişmesi için yapılan çalışmalara katkı sunacağız dedi.

Başkan Atilla’yı Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme Vakfı (MEKSA) Diyarbakır Proje Başkanı Sertaç Işık karşıladı. Başkan Atilla, atölyeleri gezdi, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Eğitmenler ve kursiyerler ile sohbet eden Başkan Atilla, kursiyerlerin çocuklarıyla yakından ilgilendi, onlara oyuncak hediye etti. Kalifiyeli eleman yetiştirilmesinin önemine dikkat çeken Başkan Atilla, “İlimizde yürütülen istihdama dönük mesleki programlarını belediyemiz olarak önemsemekte ve desteklemekteyiz. Hükümetimizin yakın planda ilimizde uygulayacağı cazibe merkezleri projesi, tekstil kent projeleri ile ilimizde önemli oranda istihdamın önü açılacak olup, mesleki eğitim alan kursiyerimiz bu alanlarda istihdam olacaktır inşallah. Biz de belediye olarak mesleki eğitimin gelişmesi için yapılan çalışmalara katkı sunacağız” diye konuştu.

Başkan Atilla, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde de mesleki eğitim kurslarının bulunduğunu belirterek, farklı sektörlerde vasıflı eleman yetiştirmek için çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Bir önceki yazımız olan Ortadoğu’nun kan gölünden kaçıp Diyarbakır’da huzuru buldular başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri