Urfa Haberleri, Urfa Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

ASDEP Diyarbakırlıların umudu oldu

Programın edindiği bilgi sayesinde vatandaşlar, kurumlara gitmeden işlerini halledebilecek.

Diyarbakır’da 2’şer kişiden oluşan 30 grupla çalışmalarını sürdüren ASDEP personeli, kentte şu ana kadar 100 binin üzerinde vatandaşla görüştü. Sabahın erken saatlerinden itibaren kentin çeşitli noktalarındaki evlere giden ASDEP personeli, burada vatandaşlarla bire bir görüşme gerçekleştirerek sorunlarını not etti. ASDEP personelinin bugünkü çalışmalarına katılan Aile ve Sosyal Politikalar Diyarbakır İl Müdürü Halit Açar da, ihtiyaç sahibi ailelerin sorunlarını dinleyip not aldı.

“Aile danışmanlığına giden bir hizmet modeli gelişmiş olacak”

Yaptıkları çalışmalarla ilgili muhabirine açıklamalarda bulunan Açar, ASDEP’in, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın görev uhdesine bırakılan, Bakanlığın çalışmalarını halkın ayağına götüren bir hizmet olduğunu söyledi. ASDEP ile hane ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirten Açar, “Burada vatandaşlarımızın kamu kurumların imkan ve hizmetlerine ihtiyaçlarını tespit ettiğimizde, gerek Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak hizmet modelimiz kapsamında değerlendiriliyorsa, o hizmetlerden yararlandırıyoruz, kamunun diğer hizmetlerine ihtiyaçları varsa, oraya rehberlik ve yönlendirme yaparak biz de yazılarla bildirerek takibini yapıyoruz. Amaç insanlarımızın yaşam kalitelerini daha iyi hale getirebilmek. Bununla hedefimiz, Diyarbakır’da tüm hanelerimizi ziyaret ederek bir hane envanteri oluşturmak, o hane envanterinin sonuçlarını bir bilgisayar yardımı ile analiz edip grafiklere döndürerek sosyal siyasal ticari her alanda ilimizde yapılacak çalışma plan ve stratejilere ışık olmasını sağlamak. Sur’da yaşanan terör olayları sonrasında, bölücü terör örgütü tarafından işgali sırasında evleri yıkılan insanlarımızın Diyarbakır Valiliğimiz, Sosyal Yardımlaşma Vakıfları tarafından her ay bin lira kira yardımı ile desteklenen bir ailemiz, arkadaşlarımız aile ile görüşme gerçekleştiriyorlar, bizim herhangi bir hizmet modelimizin kapsamına giriyorlarsa biz de o hizmetten de yararlandıracağız. Onun dışında diğer kamu kuruluşların hizmetlerine ihtiyaçlarının tespiti halinde diğer kurumlarımıza da iletmiş olup takip edeceğiz. Artık nasıl bir aile hekimliği hizmeti varsa devletimizin bizim de bir aile danışmanlığına giden bir hizmet modeli gelişmiş olacak. 100 kişilik bir ekiple Diyarbakır’ımızda tüm hanelerimizi ziyaret etme hedefi ile çalışmalarımızı yoğun bir şekilde devam ettireceğiz” dedi.

ASDEP sayesinde, sosyal yardım ve sosyal hizmetlere ihtiyaç duyan aile ve bireyler objektif kriterlere göre tespit edilirken vatandaşlar, sosyal yardım ve hizmetlerden, diğer kamu hizmetlerinden yararlanıp, yaşam koşullarının iyileştirilmesi, refah seviyelerinin yükseltilmesini amaçlayan bu sürecin tüm aşamalarında kendilerine rehberlik edilecek.

Bir önceki yazımız olan Kulp’tan Başkan Atilla’ya ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri