Urfa Haberleri, Urfa Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Altaç’tan Suriye’deki katliama tepki

Aydın Altaç, silahsız masum halka yönelik ve masum çocuklara Suriye’de zalim Esed rejiminin katliam ve saldırılarına yenisini İdlib’de eklediğini belirtti. Suriye’de Esed rejiminin kadın, çocuk, yaşlı demeden yapılan zulümlerin katlanarak devam ettiğini vurgulayan Altaç, İdlib’de gerçekleştirilen insanlık dışı saldırıyı yine insanlık adına en büyük utanç olarak görüyorum. Esed büyük bir insanlık suçu işliyor. Son olarak kimyasal silah kullanması da insanlık suçunun en önemli göstergesidir, bu bir katliamdır. İnsanlık dışı bir olaydır. Suriye’de masum çocuklar, kadınlar ölüyor. Tek kelimeyle insanlık ölüyor. Kimyasal silahla masum insanların katledilmesi insanlığa sığmaz. Bu nedenle Esed tarafından yapılan bu vahşet kabul edilemez. Bir insan olarak bu katliamdan çok rahatsızım. Ülke olarak her zaman akraba bağlarımızın bulunduğu bu masun Suriyeli insanların yanındayız. Türkiye bu katliamın karşısındadır, saldırılarda hayatını kaybeden sivillere Allah’tan rahmet diliyorum dedi.

Batı maalesef üç maymunu oynuyor

Avrupa ülkelerinin ve batının yaşanan katliama sessiz kalmalarına da tepki gösteren Altaç, Suriye’deki vahşet karşısında batının üç maymunu oynadığını söyledi. Altaç, Maalesef batı bu katliama sessiz kalıyor. Adeta bu katliamları destekler mahiyette bir tutum içerisinde. Her fırsatta insan haklarından bahseden batı bu vahşeti film izler gibi bu zulme ve vahşete sessiz kalıyor. Batının bu vahşete ses çıkarmamasını da esefle karşılıyorum. Tüm insan hakları kuruluşlarını, uluslararası kuruluşların ve Birleşmiş Milletler’in bu vahşet karşısında ayağa kalkıp bu insanlık suçuna dur demesi gerekir diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan AK Parti Bağlar teşkilatı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yolda bayraklarla karşıladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri